Geometria Kół

Published on

Specjalizujemy się w geometrii kół (w każdym rodzaju pojazdu) – oś przednia, tylna. Posiadamy profesjonalny sprzęt Sicam zawierający cztery głowice i osiem kamer bezprzewodowych, pozwalający dokonać prawidłowego pomiaru.

Ustawienie geometrii kół to czynność, o której powinien pamiętać każdy kierowca. Regulacja ta pozwala na zwiększenie komfortu jazdy i poziomu bezpieczeństwa. Poza tym auto z właściwie ustawioną geometrią kół osi pojazdu zużywa mniej paliwa (mniejsze opory toczenia). Odpowiednio ustawiona geometria kół znacznie przedłuża życie opon, jak również elementów układu kierowniczego oraz zawieszenia.

Geometria kół to ogólne określenie kilku ustawień (w tym ustawienia zbieżności kół), które powinno się co pewien czas kontrolować i korygować w razie potrzeby. Ustawienia te koryguje się wedle danych fabrycznych, ustalanych przez producentów samochodów dla każdego modelu auta.

Podstawowy parametr, który się sprawdza i reguluje, to zbieżność kół. To wzajemne ustawienie kół przednich i tylnych względem siebie. Pomiarów dokonuje się z dokładnością do pół milimetra, a ustawień w przedziale od minus trzech do plus siedmiu milimetrów. W typowych samochodach osobowych z przednim napędem ustawienie zbieżności polega na obracaniu przeciwnakrętką, zamontowaną na drążku kierowniczym. Ma to na celu właściwe ustawienie drążka poprzecznego. Cała operacja przeprowadzana jest po obydwu stronach pojazdu.